| Marijuanaro a întrebat:

Am o problema cu netucryingcrying. Dimineata merge super netu, iar seara nu merge aproape deloc, se incarca google si gata. Ia-m chemat pe aia de la net, si au venit dimineata si mergea superwaiting.Pe urma dupa vreo 2 ore iar nu mergeaat wits' end. Numai seara nu mergecrying. De ce?crying.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Păi din cauza traficului.Pe larg seara(nu ştiu de unde vine moda asta) intră un numar mai mare de utilizatori şi serverele se cam încarcă deci rezultă un schimb de informaţie mai lent între server şi useri=> netul merge greu(mai ales dacă ai net de la clicknet care este cel mai jenant provoider de net de pe piaţă după mine. Până şi Digi-ul îi taie).
Singura soluţie este să îţi schimbi provoiderul de internet; să treci las unul care are servicii de calitate(Euîl am de la UPC şi plătesc 56 de lei/lună; internet şi televiziune analogică cu abonamentul bazic şi nu am zmecazuri de astea la ore de vârf.Internetul îmi merge brici la orice oră din zi sau noapte, şi upload-ul şi download-ul.