| gingergirl1 a întrebat:

Heey TPU! Ce parere aveti despre telefonul Samsung Galaxy S2? Isi merita banii? As vrea si eu niste informatii despre el pentru ca vreau sa mi-l cumparhappy Fundita:*

12 răspunsuri:
| Elektro a răspuns:

Eu zic ca e foarte bun.Printre cele mai reusite smartphoneuri dupa parerea mea, merita sa il iei happy

| PяInCєSs a răspuns:

Sincer iti spun NU, de ce? L-am avut si l-am vandut, nu imi place pentru ca este prea mare, vrei un telefon bun sau ceva de fite? Are aplicatiile bune, face multe pentru un telefon si intr-un timp chiar se faceau diferente intre S2 si Iphone4 care ar fi mai bun, bateria te tine... atat timp cat nu prea il folosesti! Si inca 1 sfat, cand il cumperi nu uita sa ii dezactivezi acel H am uitat cum ii spune, altfel iti va consuma internet, adica credithappy. Bafta cu el mie una nu imi place dar fiecare cu ce ii place.

| Pufffx a răspuns:

Eu cred ca isi merita toti bani este un telefon foarte bun are camera foto de 8 mg memorie interna 16Gb, Wi-fi, aGPS, te tine baterie circa 8 ore daca ai vorbi incontinuu arata si foarte bine la exterior. Eu as zice sa ti-l cumperi Bafta:*

| introduaicinumele a răspuns (pentru Pufffx):

Lol, tu spui de camera si memorie interna? Ai uitat cumva de procesorul Dual-core si cipul grafic super bun ce randeaza foarte bine grafica jocurilor?
PS: majoritatea cand isi iau un smartphone gandesc astfel: iPhone sau telefon cu multa memorie interna si camera de multi mega pixeli... dar nu se gandesc la altele mai importante, procesor, RAM, ecran (multi touch sau nu, 16.7 milioane de culori sau 256 mii).

| Pufffx a răspuns (pentru introduaicinumele):

Crezi ca stau sa ii zic fiecare detaliu zic in mare ce interseaza pe majoritatea camera memoria cat ii tine bateria mai ales p fete nu le interseaza touc-ul si procesorul.

| introduaicinumele a răspuns (pentru Pufffx):

De-aste fetele isi iau iPhone (care e de fite) si sa stii, o camera de 8 MP poate face si poze proaste! Cu cat are mai multi pixeli cu atat are poza rezolutia mai mare, si daca are camera de 8 cu o lentila proasta, pozele vor iesi in rezolutie mare dar se vor vedea cu "blur" sau culori mai putin reale... DAR ASTA NU SE APLICA LA S2!

Răspuns utilizator avertizat
| secrets a răspuns:

Buna! Samsung Galaxy S2 este foarte fragil.Adica ecranul se sparge cu una cu doua.Si din proprie experienta Samsung-urile de ultima generatie rezista prost la suprasolicitare(eu am Samsung galaxy s plus si dupa patru luni a trebuit sa-l resoftez) Stiu o persoana careia i s-a spart ecranul telefonului-Samsung galaxy S2(il avea de 1 luna)si nu a fost o izbitura puternica.Deci daca asta nu e o problema, ti-l recomand.Numai bine!

| Andra1454 a răspuns:

Are un prieten de-al meu si este un telefon destul de bun. Informatii gasesti pe http://www.emag.ro/......KD57BBBM/.

| brand a răspuns:

Dac vrei un tel calumea si sa-ai merite fiecare banut ia-ti un BlackBerry de preferat curve si galaxy e bun... dar se strica mia rep decat curve