| SakuraMiraiEdo a întrebat:

Hei. Am o intrebare pentru cei care se pricep in domeniul aparatelor de fotografiat. Vreau sa strang bani pentru un aparat de fotografiat pentru eventurile la care particip in toamna. Vreau unul nu prea scump, cu calitate buna cat ca pozele sa iasa cat de cat ok. Nu vreau ceva pentru profesionisti, vreau ceva simplu si bun, pentru o amatoare.

3 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Sunt multe alte întrebări la care ar trebui să-mi mai răspunzi pentru a-mi da cu părerea. Ce fel de aparat vrei (bridge, compact, DSLR)? Pentru ce tip de evenimente? Care este bugetul tău (ieftin sau scump sunt subiective)? Care sunt cunoștiințele tale în domeniu? Cât de des îl vei folosi?

| SakuraMiraiEdo explică (pentru TheCritic):

DSLR as prefera, mi-a spus cineva ca e mai bun, idk. Evenimente adica festivaluri, meeting-uri. Bugetul meu este ieftin, avand in vedere ca imi strang singura banii..Nu am cunostinte in domeniu, de asta si intreb, si il voi folosi destul de des, am de ce si unde

| TheCritic a răspuns (pentru SakuraMiraiEdo):

Sorryyyy! Am uitat sa raspund. Eu ti-as recomanda un Nikon D3300.