| alissa6 a întrebat:

Hei! Cand instalez pachetu office imi apare o fereastra pe care scrie "Pe acest sistem nu sunt instalate produse afectate de acest sistem".Ce fac sa instalez pachetu office?

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Da este în regulă.Se pare că ultimele versiuni verifică dacă cumva nu apoar conflicte cu alte programe ceea ce este foarte bine, deci se poate instala, dar trebuie licență la el.Nu ai una poți folosi o alternativă și anume Libre office.Deși este nativ Linux pe post de înlocuotor al office și compatibil cu acesta(poți salva și deschide documente în formate de office) cei de la The document foundation au decis să îl porteze și pe Windows, asta pentru a ajuta pe cei ce nu au bani de licențe, deci e gratis și legal să îl folosești cum vrei tu.Succes