| noname2008374983 a întrebat:

Hei! Cum instalez un router TP-LINK daca eu am la unitate doar un USB in care merge bagata mufa, si acolo e dagat deja internetul?

4 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Ca sa instalezi un router nu ai nevoie de usb. Te conectezi la computer cu un cablu de retea, pe un port normal, nu pe wan; sa nu fie bagat netul in router. Tastezi in browser 192.168.1.1 sau ce ai tu trecut pe spate la router. Dupa ce ai trecut de interfata de conectare intri si iti setezi internetul. Restart computer si conectezi si firul de la net in router. Sa nu uiti sa parolezi wifi-ul de la router si interfata pe care intri la setari sa nu ti-o schimbe cineva care vede reteaua wifi. Intre router si computer ai cablu de retea (un patch).

| Dan_Paul_1989 a răspuns:

Buna! cumparati un adaptor usb cu doua sloturi!