| SweetLikeaLemon a întrebat:

Hei. Folosesc momentan un telefon LG P500 (Optimus One) si am un card micro SD de 4 GB. De cateva zile, daca fac poze si vreau sa le descarc in PC, atunci cand conectez cablul de date, pozele facute sunt pur si simplu sterse. Raman doar 2 poze si 3 filmari pe care le-am sters de 100 de ori dar de fiecare data apar la loc. Am incercat sa formatez cardul din telefon dar nu merge. Am conectat telefonul la PC ca sa formatez cardul din PC, i-am dat format, arata ca s-a sters totul, dupa ce am deconectat telefonul, toate datele erau la locul lor ca inainte. E problema telefonului sau a cardului? Ce pot sa ii fac? Va rog sa raspundeti, am mare nevoie.

4 răspunsuri:
| sixtythree a răspuns:

Nu cumva pozele sunt salvate in telefon si nu in card?

| SweetLikeaLemon explică (pentru sixtythree):

Se salveaza in card, dar chiar si daca s-ar salva in telefon, le-as mai gasi acolo. Dar nu se gasesc nicaieri, nici in telefon, nici in card.

| sixtythree a răspuns (pentru SweetLikeaLemon):

Ti-ai instalat ceva program in calc. pentru telefon? Daca "da", s-ar putea sa fie si ala de vina"zic eu".
Sau incearca ce filmezi sau pozezi sa salvezi in telefon si daca se poate sa le muti doar atunci cand telefonul este conectat la PC.
Nu stiu care poate sa fie problema: s-ar putea ca telefonul.

| SweetLikeaLemon explică:

Nu pot sa salvez in telefon. si nici nu am vreun program instalat. Oricum, mersi happy