| AleAlexandraIdk a întrebat:

Hei, nu am wi-fi dar am cablu de internet pe care-l conectez in laptop. Am citit undeva ca se poate baga USB ul de la telefon in laptop si pot "share-uii" netul de pe cablu pe telefon. Doar ca nu stiu daca e adevarat. Este? Daca da, cum se poate folosii acest "serviciu "? funda!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Da nu crezi ca e mai simplu si mai elegant sa-ti iei un router...
http://www.epasystems.ro/hotspot-wi-fi/

| Radu284 a răspuns:

Cauta USB Tethering pe goagal.
Dar mai simplu ar fi sa dai sharing la conexiunea ethernet prin WiFi de pe laptop.