| AnnaOn7 a întrebat:

Hei! Nu stiu ce are cardul meu de memorie, il bag in camera si cand aprind camera imi apare: Card de memorie blocat.
Ce sa fac? straight face

Răspuns Câştigător
| HyenaV2 a răspuns:

2 variante, ori cardul a fost blocat de la un buton din lateral (de obicei stanga, gen on/off) ori e ars

| AnnaOn7 explică (pentru HyenaV2):

Era blocat de la buton laughing merci mult!

2 răspunsuri:
| MihaiEdy1993 a răspuns:

Salut. Scoate mai intai cardul de memorie din camera foto. Intr-o parte a cradului, vei vedea ca scrie LOCK si un mic buton. Misca butonul in cealalta parte astfel incat sa nu mai fie pe LOCK.