| nexus9710 a întrebat:

Hei TPU, am o mica problema cu un Asus zenfone go, de fiecare data cand se actualizeaza aplicatiile tot pierd memorie interna, nu mai pot instala nimic, iar pe card am aproape 11 gb liberi. si imi zice sa vad stocarea telefonului, nu imi arata sa mut aplicatiile de pe telefon - pe card si nici invers.

Ce pot sa fac? dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Morosan_Flavi_2001 a răspuns:

Daca ai android 5.1 / 5.0.1 / 5.0.2, intra la memorie sa vezi cat gb iti ocupa in memoria interna
exista 2 tipuri de memorie:
1. memoria pe care este instalat androidul si toate contactele (maxim 5 GB / GO)
2. memoria efectiva a telefonului 8/16/32 GB.

poti incerca sa stergi unele aplicatii de pe prima memorie (aia cu maxim 5 GB / GO), si apoi sa le instalezi din nou. asa am patit si eu cu un Huawei p8 lite, trebuie sa stergi unele aplicatii (in special se intampla daca ai instalat yahoo mail).

Funda?

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Dezactiveaza functia de actualizare automata a aplicatiilor.Eu dezactivez si actualizarile la cele care ocupa memorie mare.