| Emy1932 a întrebat:

Hei TPU care telefon dintre astea doua : Samsung galaxy note 3 si Sony xperia z2, credeti voi ca este mai bun? Ma duc la vara in Germania si nu stiu ce sa-mi iau, pana acuma voiam note 3, dar acuma ca a aparut so z2 nu prea mai stiu... asa amandoua sunt cam la fel numai ca z2 are camera mai buna si androidul mai nou, note 3 are ecranul mai mare... inca ceva care ecran credeti ca este mai bun ips lcd, sau super amoled?

Răspuns Câştigător
| iCappy a răspuns:

Pai e mai bun ecranul super amoled asta stiu sigur, si din telefoane Sony xperia z2 ca de curand il am si eu e grozav, grafica bune, memorie muulta foarte bun in+ ca sora mea avea note 3 numai ca l-a scapat in apa si POClaughing s-a dus, dar de prostut ce sunt, am incercat si eu sa vad cu xperia z2 al meu daca se strica in apa, l-am bagat intr-un pahar si nimic noulaughing)
Sper ca te-am dumerit. Bafta
P.S. Calatorie placuta in Germaniabig grin

3 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

IPS-ul are avantaju ca poate fi vazut din orice unghi l-ai privi, Super AMOLED-ul este un ecran luminos si mai econom iar LCD-ul este deja de domeniul trecutului daca faci o comparatie intre cele 3 happy Eu as merge pe Super AMOLED, si mai bine iti cumperi un Z2, e mai nou iar daca zici ca numai camera foto este diferita la cele 2 atunci z2-ul ar trebui sa fie o alegere buna, la Note 3 ai un ecran mare si e cam ciudat sa mergi pe strada vorbind la o tableta, pentru ca in fond daca stai sa te gandesti Note 3 este un hibrid intre telefon si tableta, si daca vrei sa iti iei Note 3 si vrei sa il cumperi cu tot cu Samsung Gear atunci pretul ajunge pana la aproximativ 1000 de euro, dar pana la vara or sa mai apara si iPhone 6 (lansarea va fi saptamana viitoare) si probabil Note 4.

| VyouLee a răspuns:

Sony xperia z2 la puterre!
Il am si il recomand

| DaBo03 a răspuns:

Sony xiperia z2