| FlorinMst a întrebat:

Când îmi aprind calculatorul beculetul rosu pâlpâie o dată, şi după la un interval scurt încă de 2 ori simultan şi după nu mai pâlpâie şi nu îmi arată nimic pe monitor decât un semn pe care scrie No Signal

2 răspunsuri:
| DrGeorge a răspuns:

Salut,

Becul rosu nu ne spune nimic. Insa daca se intampla sa fie concomitent cu semnalul sonor, ar insemna ceva de la memoria ram.

Incerca sa scoti placutele si sa le pui una cate una inapoi. Este posibil ca una sa fie defecta.

| FlorinMst explică (pentru DrGeorge):

Am doar 1, şi se audă un beep scurt cum se aude mereu când deschid calculatorul.