| Idontevenknow a întrebat:

De câteva zile nu imi mai merge internetul la TV. Cand încerc sa ma conectez la reteaua wireless, se verifica conexiunea de internet si zice " conexiunea la reteaua wireless nu a reușit, apoi imi spune sa verific cheia de securitate a routerului si sa verific daca adresa IP este corect setată in setări IP dar adresa IP este corect setată cred.
Stiti cumva o solutie ca sa imi meargă din nou internetul?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Unde sa bagi cablu de net este loc? ai putea asa incerca sau un hot spot de pe tel sa vezi daca routerul e de vina sau tv

| Idontevenknow explică (pentru RAY):

Cablul de net nu pot sa il bag pentru ca nu ajunge pana la TV si am încercat si cu hot spot si nu merge, adica zice la fel.

| octav005 a răspuns:

Dai o resetare la router iti creezii o parola si un nume pentru wi-fi.
apoi dai scanare pe tv. bagi numele si parola. ar trebui sa, mearga

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Reconfigureaza routerul si incearca din nou... vezi pe Youtube cum se face

| Idontevenknow explică (pentru Ionut_Sur_1987):

L-am reconfigurat dar degeaba. Tot nu merge. Nu stiu ce sa ii mai fac.