| GameOverBitch a întrebat:

happy
Deci. am o centrala Ariston AS 24 FF, caldura functioneaza insa de cateva zile nu mai da apa calda. Care este cauza? Ce ar trebui sa fac?

1 răspuns:
| Garsonfane1979 a răspuns:

Nu stiu sa iti explic foarte clar dar asta mi se intampla si mie. Este o supapa(sa ii zic asa) de cauciuc rotunda care inchide si deschide.Acea garnitura find din cauciuc imbatraneste si se fisureaza. Eu de exemplu o schimb odata la 2-3 ani depinde de vechimea centralei la fosta centrala o schimbam odata la 2 ani ca se ducea, dar cea originala care vine pe centrala tine mai mult. Pe mine ma costa 100-150 ron una de la romstal, aveam tot de la ariston acum am immergas. Tot ce poti face este sa suni unu care se ocupa cu asa ceva sa verificea cauza mai intai. Stiu eu pe cineva apropiat care se ocupa cu asa ceva daca doresti lasi un numar de telefon si il dau persoanei respective.(Bucuresti)