| crStyle a întrebat:

Hei TPU~!
Imi poate spune si mie cineva un calculator bun ( doar unitatea ) care sa fie bun pentru jocuri.
As vrea sa aiba cam aceste piese, daca le pot spune asa.
2-4 GB RAM
200-500 GB MEMORIE
Placa video buna pentru jocuri, sa-mi mearga far cry 3 sau assasin cred 3, GTA IV, in fine... asa. ( neaparat )
Processorul sa fie unul mediu, nici praf dar nici mega bun. Intre 2.8 - 4.0 GHz ( sper c-am spus bine ) Placa video sa fie incorporata in calculator, neaparat!

As vrea sa stiu pe cineva care vinde sau stie un vanzator sau o firma care vinde asa ceva, as vrea second-hand ( la mana a 2-a ) dar nu conteaza daca nu gasesc asa, dar ar fi mai bine. Si o firma daca stiti, lasa-ti reply, multumesc. Daca e de la firma nu conteaza cat costa, banii nu sunt o problema, este dorinta sorei mele de ziua ei chatterbox

Scuzatia categoria, aici e mai populat.

Răspuns Câştigător
| extreme0708 a răspuns:

Eu zic sa incerci pe "cel.ro" sau pe "emag.ro"
Eu ti-as recomanda o configuratie de genul acesta.
Core 2 quad de 2.8 sau chiar un i7 de 3 daca bugetul permine.
4-8 gb de ram ddr3 de preferinta.
Placa video: ceva de 1 sau 2 gb cu gddr5.
Un sistem de genul acesta ar fi 1000 de euro nou, dar cum ai zis ca banii nu sunt o problema ar trebui sa fie okhappy

| crStyle explică (pentru extreme0708):

Mersi, eu am sa caut, din ce spui tu acolo e bun calculator, dar sora mea e mica si ea are nevoie decat la teme, daca nu il voi lua eu p-asta si il voi da eu pe al meu, funda, mersi.

| extreme0708 a răspuns (pentru crStyle):

Da am inteles, dar tu ziceai de jocuri:)
Si eu doresc un desktop nou si asta ma tenteaza: http://www.cel.ro/......gb-win7-l/

3 răspunsuri:
| Constantin_Catalin_1992 a răspuns:

Un procesor pentru ce vrei tu 4 ghz e prea putin eu zic cel putin sa ai 10 Ghz si cu placa video incorporata nu o sa joci nici mario. Iar 4 gb ram e prea putin pentru zilele noastre.