| Denisa730 a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop Lenovo. Am instalat Windows 8 Pro si nu imi arata cursorul. Ce problema credeti ca are?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu ai mpuse-ul conectat, poate nu sunt instalate driverele pentru Touchpad.
Introdu un mouse intr-un port USB, iar dupa cateva secunde trebuie sa apara cursorul.
Driverele lipsa le poti vedea in Device Manager si le poti descarca de pe site-ul producatorului.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Lenovo asa il cheamă pe laptop, nu Lenovi.

| GabiDumitrescu a răspuns:

2019, Windows 8, wtf?

| Wr3nch a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Macar nu a pus 7laughing Tot e ceva.

| Bizon95 a răspuns:

Windows 8 pro
pune WINDOWS 10!

| ASDW4LIFE a răspuns:

Poti incerca sa scoti mouse-ul, apoi sa-l bagi la loc, sau apesi alt+F4 cand ai decat windows-ul pornit, si dupa ce ai apasat alt+F4, da cu sagetile alea de pe tastatura in sus sau in jos, pana gasesti restart si apesi enter. daca nici asta nu merge incearca sa iei Windows 10 pro, sau incerci alt mouse