| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat recent un laptop Lenovo G710 si am 1T de memorie pe hdd dar nu imi arata decit o partitie. stie cineva cum pot sa vad si cealalta partitie? va rog sa ma ajutati care stie am windows 8 pe el instalat

8 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Si partitia este de 1t? incarca magic partition de pe google, si iti poti face inca 1, sau 2.bafta!

| K0sti a răspuns:

Pai atata ai, o partitie, ca desteptii nu stiu sa faca doua! La toate laptopurile cu licenta, hardul nu este partitionat, asa ca nu ai ce sa vezi! Asta daca e nou si nu second!

| GoogleUser a răspuns (pentru K0sti):

Taci daca nu stii!

| christos1234 a răspuns:

Sunt site-uri pe internet care iti masoara asta si iti spun exact tot ce contine PC-ul.

| GoogleUser a răspuns:

Deci aceasta problema se rezo; va in felul urmator:
Tastezi concomitent tastele windows+R, acolo scrii: diskmgmt.msc si dai enter. Dupa care vei vedea partitia care-ti lipseste cu negru(undeva pe la mijloc), dai dublu clik acolo si dai pe creare volum nou, si urmezi pasii de acolo!
Sunt sigur ca ti-am fost de ajutor, Funda!

| gheodjgheote a răspuns (pentru GoogleUser):

Problema este ca in Disk Management este cu albastru, nu cu negru. si cind deschid my pc nu imi arata decit partitia C care are 500 de Gb. Iar cealalta partitie tot de 500 Gb nu o pot vedea decit in Disk Management daca dau clic dreapta nu imi apare decit help atita.nu stiu sincer ce sa ii fac?

| gheodjgheote a răspuns (pentru GoogleUser):

Domnu Mihai am rezolvat problema trebuia sa ii pun litera si nu ma lasa de nici o culoare asa am rzolvat altfel cu un program EASUS PARTITION. Ori cum iti multumesc si le multumesc si celorlalti care au incercat sa ma ajute

| gheodjgheote a răspuns:

Salut TPU am rezolvat problema cu ajutorul unui program EaseUS Partition Master fara asta nu am putut trebuia sa ii dau o litera si din Disk Management nu a mers multumesc oricum tuturor pentru ajutor o zi buna va doresc