| IAmSoDifferent a întrebat:

vreau sa scot niste poze din aparatul foto (Sony) si nu merge. antivirusul meu Avira spune: "Autorun blocked Date/Time 15.06. 2012 13:52:26 Type: Auotrun Blocked For your security access to file 'I:\AUTORUN.INF' has been blocked". ce sa fac. trebuie sa le scot urgent :-ss

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu dezinstalezi antivirusul! Îl dezactivezi cât descarci pozele. După care-l activezi, şi dai o scanare la folderul respectiv! Baftă!

| IAmSoDifferent explică (pentru onasis1961):

Si cum il dezactivez?thinking eu habar-n-am sa folosesc antivirusu` asta :-l

| britney4kevin a răspuns:

Dezinstaleaza-ti antivirusul, si incearca iar sa sa scoti pozele ca probabil ai un virus pe cardul de la camera si asta nu iti permite sa deschizi folderul cu pozewinking

| Nevastuic a răspuns:

S-ar putea sa ai virusi in aparat. dar mai bine iti scoti avira. e o prostie! uite bagati eset nod 32 smart security5. astfel iti vei lua pozele fara probleme.Dar ai avut aparatul pornit cand ai scos pozele?
nu?
Oricum s-ar putea ca avira sa fie problema! FUNDA!