| OdetteSs0000 a întrebat:

Hei! Unde ajunge cardul dupa ce ramane blocat? Adica ramane in acea intrare sau cade in interiorul bancomatului? Chestia e ca mi s-a blocat cardul iar dupa mine a fost alta persoana care a scos de pe card,mi s-a parut suspecta.E posibil sa-mi fi furat cardul? Am fost la sucursala bancii unde mi s-a blocat cardul, a spus ca nu-l gaseste.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cardul blocat ( este bine sa verifici inainte daca nu a ramas in gaura. Te uiti un pic mai atenta) intra intr-o cutiuta in interiorul ATM-ului. La cerere sau periodic acea cutiuta este verificata de seful de agentie, un angajat sau angajatii firmei care incarca ATM-ul. Daca nu-l gasesc s-ar putea sa fi fost furat cu un dispozitiv special. E bine sa ai in agenda numarul de telefon de pe spatele cardului. In caz de nelamurire suni sa-l blocheze. Acum cred ca l-au blocat ei din oficiu daca ai spus ce s-a intamplat!

7 răspunsuri:
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Probabil ca a fost blocat daca ai mers la ei. Si e posibil ca cardul sa fie furat happy.

Răspuns utilizator avertizat