| PandaGirl13000 a întrebat:

Heii.Am 2 intrebari:
1. Am mozilla in engleza si vreau sa il pun in romana, cum as putea sa il pun in romana?? Fara sa il instalez si sa il dezinstalez.
2. Am instalat din greseala Ask la mozilla si nu stiu cum sa il dezinstalez. Nu vorbesc despre Ask.fm ci de alt Ask, cred ca stiti despre ce vorbesc. Vreau sa il dezinstalez pentru ca nu imi place si cand deschid o fila noua imi apare : " Ask Home Page" si nu vreau sa imi arate asa.
Va rog ajutati-ma urgent

Răspuns Câştigător
| DaftPunk a răspuns:

1.Sus in Search Bar scrie "about: config" (fara ghilimele).
Sus la Search tasteaza "general.useragent.locale" (fara ghilimele)
Click dreapta si dai pe Modify.In acea fereastra tastezi simplu "ro", fara ghilimele.
Dai OK, inchizi browserul, iar cand il vei redeschide, va fi in romana.

2.Dai pe Optiuni->General->In casuta de langa 'Pagina de start' tastezi http://google.ro->OK
Eventual inainte poti intra in "Uninstall or change a program" si cauti Ask, pe care-l vei dezinstala.

Succes.

| PandaGirl13000 explică (pentru DaftPunk):

Unde este Uninstall or change a program? Si About?

| DaftPunk a răspuns (pentru PandaGirl13000):

Daca ai win 7 scrie jos la start "Uninstall a program" si enter/

Unde scrii de obicei sus "www.google.com" scrii simplu "about:config" si urmezi pasii de mai sus.

4 răspunsuri:
| mayky a răspuns:

1.
- Du-te in meniul Tools si alege Options. Daca vrei sa folosesti tastele, apasa simultan Alt+T si apoi apasa O.
- Alege acum tabul Content.
- Click pe butonul Choose din meniul Language.
- Acum, daca limba pe care doresti sa o alegi nu este afisata, click pe Select a language to add si alege limba dorita. Pentru a alege limba, click pe Add. Poti aranja ordinea limbilor in functie de preferintele tale.
2.
Control panel, Uninstall a program, cauti Ask, uninstall.
Iar ca sa nu mai ai pagina ask ca pagina principal:
- menu
- options
- home page pui ce adresa doresti sa iti apara. Done

| Danu_Danyy_1994 a răspuns:

2.te duci sus la cele 3 linii si la options -> general -> scrii la start page http://google.com