| Simion_Ana_2000 a întrebat:

Heii!
Am si eu o problema, atunci cand deschid un film/serial, imi apare atunci cand il pornesc asa "Video not found" si nu porneste. Stie cineva de ce? Sau nu stiu, un program ceva...?

3 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Poti instala Bsplayer (are o serie de codecuri la instalare), VLC Media Player. Vezi ce extensie are acel fisier video, in functie de extensie o sa gasesti cu ce sa-l deschizi. Poti instala si codec pack all in one (alege versiunea pentru ce sistem de operare ai - winxp, win7, win8). Poate fi varianta in care acel fisier este corupt, verifica mai multe fisiere. Verifica daca ai semn de intrebare la driverul video (in device manager).

| Simion_Ana_2000 explică (pentru valentin75):

Am instalat VLC Media Player, insa tot nu merge si nu am nici cea mai mica idee de ce nu functioneaza... MUltumesc, oricum.

| valentin75 a răspuns (pentru Simion_Ana_2000):

Salut! Daca nu merge sunt doua varainte: ori nu ai codec pentru ce vrei sa vezi, ori este corupt acel fisier. Pe codec pack all in one ai de toate, iar daca alegi Bsplayer o sa-ti mai instaleze online niste codecuri, il lasi sa instaleze de pe net codecurile. Poate fi varianta in care ai o problema la driverul de la placa video, incearca sa faci update la ultima versiune pentru partea de video.