| Belluuu a întrebat:

Heii salutare! as vrea sa va rog sa ma ajutati cu ceva: am nevoie de driver-ul "ATI Radeon HD 3450 (placa video)" eu cand am cumparat placa ei mi l-au instalat acolo pe loc si nu mi-au dat CD-u cu instalarea driverului, dar eu inainte sa am windowsul acutal instalam placa video de pe net (cautam driver-ul) si imi mergea de fiecare data dar de data aceasta este o problema: cand vreau sa-l instalez nu ma lasa zice ca n-am Win32 Application si de aeia va rog sa-mi dati voi gata instalat cu toate folederele bagate-n ARHIVA (sper ca intelegeti ce vreau sa zic) ca eu sa-l bag in Disk C, in program files si apoi sa-i dau restart (sa nu-l mai instalez ca nu ma lasa) si sa-mi mearga si va mai rog un lucru daca se poate sa-mi spuneti si mie cum pot remedia problema cu win32 Application straight face, v-as fi recunoscatori din toata inima! va multumesc mult.

1 răspuns:
| al3xander a răspuns:

Pentru ca driver-ul presupun ca este pentru x64 si tu folosesti x86 (32 de biti) si de asta iti da eroare la driver. foloseste utilitara asta http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/auto_detect.aspx pentru a instala driver-ul.