| iulianaiilli a întrebat:

Heii sad sunt trista. am avut instalat skype-ul pe PC si habar nu am ce i-am facut de nu mai merge. Am incercat sa descarc din nou, merge pana la un moment dat, se descarca, defapt..intru in el. si-mi apare ca fila nu se incarca sad sad crying stiti cumva cum as putea face? va multumesc mult :*

10 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Cred ca ai net-ul slab...

| iulianaiilli explică (pentru lpavel):

Nu, asta nu are cum. nu -mi dau seama ce are.

| lpavel a răspuns:

Hey,am aflat acum despre problema ta, cineva ti-a facut o farsa ca la telefoanele smartphone daca ai auzit de asta... ceia ce vreau sa spun NU poti remedia aceasta problema pana nu va aparea o actualizare noua la Skype, pana atunci incearca sa dezinstalezi aceasta versiune si instaleaza o versiune mult mai veche si nu lasa sa faca update la o versiune mai noua, cred ca-ti va merge asa!
Sau daca vei afla cine ti-a trimis acel,, mesaj" si-l rogi sa-l stearga din istoricul lui atunci totul va reveni la normal! Succes!

| CinevaNou a răspuns:

Ai incercat sa-l dezinstalezi intai? iti apare vreun mesaj de eroare?

| iulianaiilli explică (pentru CinevaNou):

Exact. apare un mesaj de eroare

| CinevaNou a răspuns (pentru iulianaiilli):

O idee buna ar fi sa zici ce scrie mai exact in mesajul ala, iar o idee geniala ar fi sa cauti pe google mesajul de eroare ca sigur gasesti o rezolvare.

| iulianaiilli explică (pentru CinevaNou):

Ca tot spuneai de ideea geniala. am facut asta insa nu e chiar geniala, nu am inteles nimic. asa ca mai bine scriu mesajul si poate tu esti persoana geniala laughing " failed to load library 'dxva2. dlll'. nu merge nici sa descarc altul sad

| CinevaNou a răspuns (pentru iulianaiilli):

Ar trebui sa te ajute linkul asta http://winaero.com/blog/fix-failed-to-load-library-dxva2-dll-in-skype/
Pe scurt, nu mai merge skype pe windowsXP decat daca instalezi.net framework 4 (care e gratis si iti dau si link de download acolo)
Daca nu ai rabdare sa instalezi tot net frameworku(ocupa mult si dureaza destul) poti sa copiezi dll-ul lipsa in folder la sypke, cum zic astia jos de tot http://tunecomp.net/skype-fatal-error-dxva2-dll/

| iulianaiilli explică (pentru CinevaNou):

Cum adica sa copiez dll-ul lipsa in folder? ce e ala dll? laughing daca ma lamuresti, esti un geniu laughingbatting eyelashes

| CinevaNou a răspuns (pentru iulianaiilli):

Ai intrat pe link-uri? in al 2 lea link iti arata cu poze ce trebuie sa faci.
Deci descarci asta http://tunecomp.net/wp-content/uploads/2015/06/dxva2.dll_.zip si apoi il dezarhivezi.
Apoi copiezi fisierul "dxva2.dll" care ti-a aparut in folderul C:\Program Files\Skype\Phone