| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU happy Am o problema cu telefonul ( Samsung galaxy s3 neo mai exact ) de o saptamana imi cam face probleme :/ mereu cand il bag la incarcat se restarteaza singur :/ Deci ( Il bag la incarcat il las sa se incarce, se incarca pana la 64% sa zic asa si dupa nu-s e mai incarca si incepe sa se restarteze happy am incercat s aschimb si incarcatorul si tot asa face happy daca il conectez la pc face exact la fel happy ce pot sa fac?
Dau funda happy

3 răspunsuri:
| YoBuDy a răspuns:

Salut,

Cred ca sunt 2 posibilitati: Softul sau bateria, daca ai o baterie prin casa iti recomand sa o incerci. Poti totodata sa incerci sa revii la setarile din fabrica desi nu stiu cat ar ajuta, iar in ultimul rand il poti duce la un service pentru constatare, ca sa vezi daca merita sau nu sa il repari.

Succes,

| Affe a răspuns:

Posibil sa fi prins un virus, malware, un fel de program facut de cineva pentruba-ti distuge telefonul sau probabil doar un bug.Iti recoman sa incerci sa-l reformatezi.
1. Te duci la setari
2. La creeare copii de rezerva si resetare
Apesi pe butonul numit: Revenire la setari din fabrica.

Nu sunt sigur ca merge dar merita sa incerci. Apropo daca ai date importante, poze cu amintiri frumoase, ceva la care ti salveaza-le undeva pe calculator su SD(cardul de memorie).

Baftawinking

| cristi2k a răspuns:

Am unu care il stiu.
El o rezolvat problema in felu' urmator l-o dus la service pana l-o reparat de 5 ori si dupa aia o dat samsungu' in jutecata si o primit unu (telefon) care merge.
Cel mai bine ar fi sa il duci la service.