| BitZzu99 a întrebat:

Heii TPU. Am un laptop fujitsu Siemens amilo pro v3515 am toate driverele instalate si totusi la jocurile online cum ar fi metin2 unde sunt mai multi playeri sau monstri imi sacadeaza am incercat mai multe programe gen game booster dar fara succes precizez ca am mai avut un calculator mai slab decat acest laptop si mi-a mers perfect

4 răspunsuri:
| Madrill a răspuns:

Verifica daca, procesorul e setat sa mearga pe o frecventa mai mica, si seteaza-l sa mearga pe una mai mare. De exemplu eu cand ma uit la filme setez laptopul pe profilul movie si uneori il uit asa, iar cand ma pun sa joc un meci de hon merge sacadat. Vezi poate e si la tine aceeasi chestie.

| BitZzu99 explică (pentru Madrill):

De undel il setez?

| Madrill a răspuns (pentru BitZzu99):

Acum nu stiu cum e la tine. Eu am procesor amd, uite cum e la mine. Nu stiu daca o sa functioneze si la tine.
Click dreapta - AMD VISION ENGINE Control center - Presets - (si la presets am profilurile gaming, video, air traveler, web browsing, battery saver)