| RainOfColors a întrebat:

Heii TPU. Am un telefon Samsung galaxy y si o cartela sd de 2 gb.
Problema este ca (,) cartela imi apare plina chiar daca am sters totul din ea, adica nu chiar plina (1, 82GO din 1, 86GO). am sters toate aplicatiile, pozele, melodiile, mesajele etc stocate in cartela SD, si imi apare acelasi grad de ocupare.
Stiti care a putea fi problema?
Multumesc multhappy

4 răspunsuri:
| radu75 a răspuns:

Fa o reformatare la card, ai aceasta optiune in meniu, resetare card sd ...sa ne spui daca a mers!

| RainOfColors explică (pentru radu75):

Nu merge sa apas pe "butonul" de reformatare. Se vede asa ..inchis, nu stiu cum sa zic.

| radu75 a răspuns:

Pai dupa formatare da un restart la telefon. opreste si porneste telefonul

| larisadada19 a răspuns:

Probabil s-a stricat cartela sd. si eu am tot Samsung galaxy si merge perfect. incearca cartela sd si la alte telefoane. sper ca am fost de ajutor big grin