| Sonni a întrebat:

Heii TPU! De ceva vreme nu mi se mai aud sunetele pe iPhone 3GS. straight face Nu se aud nici sunetele de apel, nici cele de la mesaje, nici cele de blocare/deblocare si nici muzica din iPod. Am incercat sa ii dau Restart Springboard si Reboot si a mers pentru 15 min., si de fiecare data cand dau Reboot incep sa se auda sunetele pentru cateva minute. De la ce ar putea fi problema? Ce as putea sa ii fac? Dau Fundaa!

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Pai in cazul asta e clar problema de soft... Daca nu ai nevoie de unlock la telefon ti-as recomanda un restore sa instalezi un iOS 6 curat si nu ai mai avea probleme...

| Sonni explică (pentru valentino52):

Am nevoie de unlock. happy Pot pune iOS 5 Jailbroken?
PS: E prima data and face asa si nu am facut resore de ceva vreme.

| valentino52 a răspuns (pentru Sonni):

Nu din iTunes oricum pentru ca Apple oficial nu mai semneaza pentru iOS 5. Cu custom firmware cred ca ar merge si dupa ii faci jailbreak cu Absinthe.