| Cristinaa9933933 a întrebat:

Heii, TPU! Mi-au daruit parintii de Mos Nicolae o tableta. A mers un tip si intr-o seara am uitat ca s-a descarcat si a stat asa vreo 2-3 zile. Am incarcat-o si se aprinde, dar nu vrea sa intre in meniu. Ramane blocata aratandu-mi imaginea cu care se aprinde.Ce i s-a intamplat si cum o pot repara?

Răspuns Câştigător
| SNYPERUL a răspuns:

Incearca sa o resetezi. Are undeva un orificiu cat un ac introduce acolo o scobitoare sau ceva ascutit vreo 5-10 secunde si vezi daca merge dupa, daca nu cand o aprinzi tine apasat in acelasi timp si pe butonul de pornit si pe sagetile sus jos ( trebuie apasate toate 3 odata )

| Cristinaa9933933 explică (pentru SNYPERUL):

Am incercat sa tin pe toate cele 3 butoane si nu merge.

5 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Ce tableta ai? Trebuie sa-i dai un reset! Vezi daca face la fel dupa!

| Causanu_Elena-Ramona_1981 a răspuns:

Bag-o la incarcat si dupa incearca sa o aprinzi

| Cristinaa9933933 explică (pentru Causanu_Elena-Ramona_1981):

Am incarcat-o si dupa a inceput sa faca ''figuri''

| AndreYStaR a răspuns:

E tableta de 50 lei. cumparati alta