| NoisyDream a întrebat:

Heiii TPU! Mi-am luat ieri un Nokia Lumia 520 si nu reusesc nici cum sa ii dau de cap. Problema e cu transferul de muzica si poze din PC pe telefon. Pana acum la Lumia 610 foloseam aplicatia Zune. Am incercat sa urmez instructiunile de pe site-ul Microsoft dar nu reusesc sa bag muzica. Cand am conectat prima data telefonul la calculator imi cerea sa instalez ceva un driver. L-am instalat si acum imi apare camera cand il conectez dar nu pot transfera nimic specific ca am Windows XP Service Pack 3 si am instalat Net Framework 4.5(ceva de genu nu mai stiu exact cum ii zicea) si windows media player 11 am incercat si cu ala si nu merge sa le sincronizez... Deja incepe sa ma enerveze. Ce e de facut? cred ca nu trebuia sa instalez driver-ul de la inceput daca e asta cum il sterg? Ce e de facut? Credeam ca ma pricep si ca va fi simplu cum a fost si la cel dinnainte dar incep sa imi prind urechile laughing). Nu e compatibil XP-ul cu WP8? Pe site acolo nu scrie asa ceva scrie clar indicatia pentru Windows 7, Vista, XP. 8-u e separat... Se pricepe cineva?

14 răspunsuri:
| Peter920 a răspuns:

Salut petru a transfera ceva din pc pe wp8 trebuie sa ai instalat in pc windows 7sau 8.La tine este windows xp deaceia nu merge

| Bacanu_Alin_1997 a răspuns:

Pai sincer sa fiu nu-s ce are, trebuia sa mearga... Eu am windows xp service pack 3 pe pc si imi merge. Sa mentionez ca eu am Nokia lumia 920. Dar la fel mi-a dat sa instalez un program cand am conectat tel la pc si a mers dupa.

| Klz_Klz_1994 a răspuns:

Daca aveti nelamuriri cu Nokia Lumia 520. klzklz id meu de messenger.

| Xxaz a răspuns:

Totul se rezolva cu Windows Phone app for desktop descarca programul si totul faci de acolo!

| Cristi_Cristochea_1998 a răspuns:

Care imi face si mie un cont pe windows phone ca nu mai am id-uri de mess si sami si configureze va roog

| stephanixx a răspuns (pentru Cristi_Cristochea_1998):

Auzi daii un reset la telefon o sa se stearga tot dar dupa aia macar merge happy

| Arama_Andrei_1996 a răspuns:

Ba si eu ma chinui de ceva vreme cu el si nu imi da voie sa descarc nimic imi cere sa intru la familia... si imi cere date bancare...

| Xxaz a răspuns (pentru Arama_Andrei_1996):

Hey am vazut intrebarile voastre, dati reset la telefon si aveti grija cand introduceti datele voastre ca si eu am gresit si am trecut 2013 anul si imi zice sa donez 50 de euro centi ca sunt minor etc... cand faci contul la Microsoft nu uita sa scrii data de nastere corect 198... succes

| Băă_Bogdy_1997 a răspuns:

Si eu acceasi problema. straight face si mai am inca 1. cand vreau sa descarc un joc imi cere cont pe Microsoft. l-am facut si pela dar tot nu mergestraight face tie nu iti face tot la fel?

| NoisyDream explică (pentru Băă_Bogdy_1997):

Nu. Jocurile le pot instala fa-ti un cont pe Microsoft si ai rezolvat problema cu aplicatiile si problema asta care am scris-o aici am reusit sa o rezolv. Telefonul merge sincronizat doar cu windows 7 sau 8 din pacate xp-u e prea "primitiv" si aia e. Am mers la un prieten cu stick-u pe care am muzica l-am rugat sa ma lase la laptop-ul lui cu windows 7 si mi-am transferat ce aveam nevoie... big grin

| stephanixx a răspuns (pentru NoisyDream):

Si eu am problema cu Contul pe windows phone ca mi-e imi cere dupa ce m-am logat imi cere configurarea la familia mea sau ceva de genu numai suport vreau sa imi iau o aplicatie si nu merge!

| NoisyDream explică (pentru stephanixx):

Aia e simplu trebuie doar sa intrii de pe PC in contul tau Microsoft de pe site-ul lor si sa iti configurezi acolo ce iti cere astfel incat sa iti dea voie sa descarci aplicatiile big grin Bafta

| Cristi_Cristochea_1998 a răspuns (pentru stephanixx):

Asa si eu

| res22 a răspuns:

Am o problema. Cum sa îmi instalez hay day.