| Pιşριяιcă a întrebat:

Hello, everyone! Am un "minunat" telefon, LG Coockie Fresh, specific-de 1 an si ceva. Toate bune si frumoase cu acest telefon pana cand a inceput sa nu imi mai mearga touchscreen'ul. Problema asta a inceput sa ma sacaie dintr'o zi, cand am lasat telefonul pe pervazul ferestrei si l'am gasit a 2-a zi cam inghetat. I'am scos bateria si am pus telefonul pe calorifer in speranta ca isi revine. Asa a fost. A mers ce a mers, apoi dupa cateva luni a inceput din nou sa faca aceleasi figuri, fiind iarna. De data asta, nici vorba de vre'o rezolvare! Mi s-a spus ca s'ar putea sa fie din cauza condensului, de la frig la cald. Merge uneori doar partea de sus, iar cea de jos, nu! E sacaitor. Am ajuns la concluzia ca e doar numele de el. Acum vine intrebarea mea : Ce credeti ca are? E vre'o problema cu touchscreen'ul si necesita neaparat o inlocuire a acestuia? Sau exista si alte "remedii" de "vindecare"? Nu mai pot, in afara de faptul ca imi fac nervi, nu reusesc sa ii dau de cap. Alta data mai avea chichiturile lui si mergea cand tineam apasat intr'un colt de sus. Am vrut sa dau cu el de tabla, dar nu am mai dat, nu de alta. dar plateam pe langa reparatia telefonului.si tabla. [ Multumesc anticipat. ]

Răspuns Câştigător
| Americanuu a răspuns:

Incearca sa-l desfaci, uita-te mai intai pe youtube cum se dezasambleaza modelul. Da-i touchscreenul jos si curata-l. Daca nu merge nici dupa ce l-ai curatat, trebuie schimbat cu altul nou. La telefonul asta touchscreenul raspunde oricum mai greu...

7 răspunsuri:
| CrazyGirl18 a răspuns:

Buna! Pai si un prieten de al meu are telefon de asta.si e foarte sensibil.nici lui nu ii prea merge.telefonul este in garantie? daca da, du-te la magazinul de unde l`ai cumparat si vei primi de acolo mai multe detalii.
funda.votbig grin?

| LionelAndres a răspuns:

Iti zic eu ce are. Are ghinionul ca esti tu stapana lui! tii telefonul in congelator iar dupa 2 zile te intrebi ce naiba are

| Pιşριяιcă explică:

LionelAndres, da'l incolo de telefon, congelator e mult spus. De cand l'am tinut eu pe pervaz pana acum sunt vre'o 3 luni,in care a mers iar acum l-a apucat aceleasi figuri. Si de data asta nu l'am mai lasat unde imi venea, il port in mana mereu dupa mine sau in buzunar. Am si husa la el, de aia ma intreb de unde condens? Naiba, se face condens asa imediat de la cald din casa cand ies afara? wtf. straight face

| Pιşριяιcă explică:

CrazyGirl18, da,crede'ma e foarte sensibil. "Tanar si nelinistit" pot spune. Din cate stiu are "rezistive display",la naiba! De cand ma stiu,am avut chestii numai de la LG in casa si toate s'au dus. La fel si monitoru',acum telefonul'. Oricum, al meu din mana a sarit metrii buni direct pe niste pietroaie si nici vorba de vre'o defectiune. Ma intreb daca acum e din cauza asta, l-a apucat boala.

| Pιşριяιcă explică:

@ Americanuu - Multumesc frumos :* asa o sa fac. O sa te anunt dupa si iti voi spune rezultatul.