| Anaa939839393 a întrebat:

Hello? Stiti cumva cum pot sa imi verific adresa mail de virusi ceva? Tot primesc email-uri in spam cum ca comanda urmeaza a fi livrata sau mai am de platit 2USD; in fiecare zi primesc. Adresele de mail sunt ciudat, pur si simplu un amestec de litere happy. Iar la mesajele trimise de mine am vazut 2 mail uri cu mesajul " This email was automatically generated by gmail". Nu vreau sa imi pierd adresa de mail sau ceva. O folosesc peste tot si nu as vrea sa am probleme.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai sunt persoane care se uita in spam?

| Wr3nch a răspuns:

Adresa de email nu are virusi. Tu primesti spam fie pentru ca te-ai inregistrat pe site-uri dubioase, fie ti-a fost vanduta adresa de cineva care a avut access la ea.

| Anaa939839393 explică (pentru Wr3nch):

Deci intr-un fel daca nu le bag in seama nu au ce sa imi faca…

| Wr3nch a răspuns (pentru Anaa939839393):

Exact. Le lasi in pace, si daca apar in casuta principala le marchezi ca spam.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Https://haveibeenpwned.com
Nu deschide mailuri dubioase, activează autentificarea prin 2 factori și o să fii ok.