| CookieFace a întrebat:

Hello TPU.Am si eu nevoie de putin ajutor.Am achizitionat un Samsung Smart TV si as dori sa il conectez la internet.Problema e ca atunci cand pun un capat la tv si unul la router nu se intampla nimic nu il citeste.As dori sa imi explicati si mie ce ar trebui sa fac (cablul cu care tot incerc este acel din cutie care vine cu TV-ul). Multumesc anticipat si va rog frumos sa imi explicati cat mai simplu posibil

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Păi l-ai configurat?!? Intră prin meniuri și vezi acolo ce setări anume trebuie să faci pentru a te putea conecta la internet cu el.
Dacă ai fi spus măcar modelul, poate căutam noi prin manuale (că ție văd că ți-e oarecum lene) și ziceam ce trebuie făcut.