| oanna14 a întrebat:

HELP! HELP! HELP! Acum 10 minute am dat din greseala cu apa pe televizor, apa a intrat in spate acolo, dar a curs afara. Am incercat sa aprind televizorul dar nu mergea. Ce pot face? FUnda si vot! Urgent

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
1. Nu mai pornesti, apaa n-a curs toata, nu curge niciodata ca prin aer, mai ramane
2. Scoate din priza
3. Suna-ti parintii, nu mai avea tu initiative. Lasa-l pe tatal tau sa decida ce e bine de facut, risti sa strici incercand sa cureti.
4. Serios, suna-l acum, cu cat sta mai mult asa cu atat risti mai mult.
Bafta

9 răspunsuri:
| harhas a răspuns:

Interesant,este LCD? nici nu trebuia sa te mai obosesti sa il aprinzi, trebuia sa il scoti din priza, ai noroc ca nu a crapat tongue

| aeroclub a răspuns:

Scoatel repede din priza dai capacul din spate jos si ia un feon si usucal pana se duce si cea mai mica picatura de apa!

| ÎnȚeLePTU1 a răspuns:

Poate s-a stricat...

| ÎnȚeLePTU1 a răspuns:

Ar fi interesant sa explodeze... laughing)

| lolipop01 a răspuns:

Cheama pe cineva...Apa a ajuns si la priza?

| claudiuhiei a răspuns:

Scoate televizorul din priza, demonteaza capacul si stergi cu atentie unde este un dupa care ul mai lasi un timp undeva unde este cald.Asta in cazul in care nu s-a ars

| Jessi123456 a răspuns:

Scoatei bateria si cartle si incesrca sa il usuci

| mihaicde a răspuns:

Il scoti din priza, il pui la uscat il stergi (incepe sa sune sa reteta ) dupa care il bagi in priza si te rogi sa mearga.