| anooonyyym a întrebat:

Hey am o problema.Am reinstalat windows xp si totul a decurs bine. Apoi cand am bagat cd-ul original cu driverele de la msi mi-a aparut eroarea asta: setup.EXE - Application error
The application failed to initialize properly (0xc0000006).Click on ok to terminate the application.

ajutati-ma va rog dau funda mare cat capu meu

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creeaza un folder la tine pe hard si apoi copiaza continutul cd-ului cu drivere si instaleaza din acel folder.
Alta solutie ar fi sa intri pe pagina producatorului pc-ului tau si sa descarci de acolo driverele necesare pentru instalare.

5 răspunsuri:
| tteo92 a răspuns:

Salut!
I-ai dat autorun cand ti-a aparut dvd-ul, sau nu ti-a aparut, decat erroarea aia?
Decupleaza pc-ul, deschidel si verifica bine cablurile ce merg in HDD si dvd-rw, sau eventual scoatele si bagale din nou.
Bafta!

| anooonyyym explică (pentru tteo92):

I-am dat autorun si mi-a aparut erroarea

| tteo92 a răspuns (pentru anooonyyym):

Atunci, fa cum am zis mai sus, si o sa trebuiasca sa-ti mearga apoi.
Decupleaza pc-ul de la reteaua electrica, si deschide-l, dupa care scoti cablurile din dvd-rw si HDD, si le intr-duci din nou, sa faca bine contact, verifici bine acol.
Sau baga un alt cd in dvd-rom sa vezi daca ti-l citeste, ai incercat asta?

| tteo92 a răspuns:

Aaaa si inca ceva, cand ti-ai luat pc-ul,ti-a dat dvd-ul acela, nu ti-a zis si pe ce windows iti merg driverele care sunt pe dvd?
CE windows ai avut inainte de al instala pe xp?
Daca nu iti merge cu autorun, dai click dreapta pe cd-u, si dai opan, apoi mergi si cauta un driver, orice driver, intri in folder si vezi acol pe ce windows iti merge acel driver, trebuie sa iti scrie, xp, 7 sau vista, ori toate 3.
Daca nu poti rezolva problema, te pot ajuta, aalup. igus@yahoo.com.
P.s. si eu am avut o problema asemanatoare, doar ca dvd-ul meu ce mi l-a dat cei de unde am luat pc-ul, stiam ca merg driverele pe xp/7/vista,si eu am pus windows8, si mi-a dat eroare exacta ca a ta.

| anooonyyym explică (pentru tteo92):

Inainte aveam tot xp si acelasi cd cu driverele care mi le-a dat odata cu calculatorul.si am bagat alt cd si cu o instalare de joc si imi merge ala.dar acum am intrat pe ala cu driverele am dat explore si am instalat driverele manual.numai ca driverul video nu il pot instala. driverul e s3 si cand il instalez imi scrie asa : "setup was unable to complete the instalation (ErrCode -5).Details can be found at the end of the progress log: C:\Windows\s3iscfg.log "