| MaDu222 a întrebat:

Hey! am primit de curand un laptop. si am si eu o intrebare : cand stau acasa si il tin in priza trebuie scoasa bateria? fundabig grin

7 răspunsuri:
| GenetiX a răspuns:

Daca e un laptop de firma, va stii singur ce sa faca chiar daca o tii in el. Dar un raspuns general, este ca mai bine o incarci (bateria), o folosesti panala 60% apoi o scoti si o depozitezi.

| Laura a răspuns:

laughing) Nu laptop-ul se încarcă, ci bateria lui.

| UseR4EveR a răspuns:

Nu ai de ce sa o scoti las-o mereu acolo si tinel la incarcat mereu cand esti in casa astfel vei pastra rezistenta bateriei mult mai mult si in plus dysplaiul va fi mai luminos

| Nyckol a răspuns:

Normal ca nu o scoti de geaba l ai mai pune in priza:d

| RzzV a răspuns:

Il ti in priza ca sa incarci bateria, tu vrei sa o scoti?

| zuzyy a răspuns:

e indicat sa o scoti (si eu am laptop) trebuie doar incarcata pentru atunci cand vrei sa pleci cu el undeva.
In rest o scoti si bagi incarcatoru in priza, iti spun din proprie experienta mie la un momendat mi s-a stricat si a trebuit sa dau un pumn de bani pe alta.

| iussty a răspuns:

Cand stai in casa nu are rost sa il tii intruna la incarcat pentru ca strici bateria. o mai pui din cand in cand sa se descarce si sa o incarci,...dar daca vrei sa cumperi alta baterie tinel in priza