| NickPop a întrebat:

Hey! Ce cabluri imi trebuie ca sa pot conecta un Laptop la un TV Samsung?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai intai trebuie sa vezi ce mufe ai la Laptop. De obicei VGA (albastra). In acesta situatie iti trebuie si un cablu de sunet. Daca la TV ai mufa DVI trebuie un cablu DVI si un adaptor la VGA. Daca la TV ai mufa HDMI trebuie un cablu HDMI si un adaptor de la HDMI la VGA. Daca la TV ai mufa VGA iti trebuie numai cablu obisnuit de pc-monitor, deci de tip VGA. In toate cazurile iti trebuie cablu de sunet.
Daca ai mufa DVI (alba) si se potriveste cu TV-ul trebuie doar cablu DVI si cablul de sunet. Si in cazul asta iti trebuie cablu de sunet.
Daca ai mufa HDMI la amandoua ti-a pus Dumnezeu mana in cap. Pui cablul HDMI si nu-ti mai trebuie nimic. Succes!

7 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

In general trebuie cablu HDMI conectarea unui computer, laptop la un TV. Dar trebuie sa aiba si laptopul/computerul si TV-ul conectori care sa fie HDMI.

| OldSoul a răspuns:

Hdmi-hdmi, sau vga-vga.
Cauta hmdi, respectiv vga pe google, vezi cum arata mufa respectiva, si uita-te sa vezi daca laptopul/tv-ul tau are asa ceva.

| untu a răspuns:

Cablu special HTML cu mufa EUROSCART!

| K0sti a răspuns (pentru untu):

HTML? laughing

| untu a răspuns (pentru K0sti):

Ce-i de ras? Doar ca am gresit ca nu vad bine inscrisul pe caracasa laptopului! Corect este cablu HDMI-HDMI sau HDMI-mufa EUROSCART!

| K0sti a răspuns (pentru untu):

De la HDMI la HTML...e cale lunga!

| KillaNoFilla a răspuns:

Depinde ce periferice ai la pc, tv:VGA, HDMI, SCART.Caunta imagini pe google sa vezi care sunt si care le ai tu.