| TFKatarina a întrebat:

Am o problema cu laptopul meu. Astăzi stăteam la el și am vrut sa intru pe YouTube, insa laptopul a trecut dintr-o data pe modul sleep.Am apăsat pe butonul de pornire însă acesta tot nu pornea. L-am scos din priza și băgat iar însă tot nu funcționa.Am așteptat 5minute și apoi al reușit să îl pornesc. Am mai pățit chestia asta de câteva ori, ce poate însemna?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il poti duce la un sevice.

Răspuns utilizator avertizat
| cristi10grei a răspuns:

Probleme intalnite la deschiderea laptop-ului
Laptop-ul primeste curent dar nu porneste (defect pe placa de baza, buton de pornire, contacte defecte, scurtcircuitare)
Laptop-ul nu primeste curent (cauza poate fi: incarcator defect, mufa de alimentare defecta sau rupta, scurtcircuit pe placa de baza)
Laptop-ul primeste curent, porneste si nu afiseaza (in acest caz defectele provin de la: cablu video defect, placa video defecta, placa de baza defecta)
Laptop-ul porneste dupa incercari reperate de la apasarea butonului de pornire (contacte imperfecte, contacte deteriorate).

| TFKatarina explică (pentru cristi10grei):

Cred ca e de la placa video, aceeas chestie mi-au mai spus-o câtiva oameni dar ni eram sigura, probabil ca am sa îl desfac sa verific, multumesc! happy

| cristi10grei a răspuns (pentru TFKatarina):

Sfatul meu! e sa nu umbi tu acolo. daca nu cunosti, sunt piese sensibile ce pot fi rupte cu usurinta

| TFKatarina explică (pentru cristi10grei):

Nu umblu singura, am un frate mai mare care se pricepe însă nu prea are timp, oricum mulțumesc de sfat happy

| Smecher_Nuti_1999 a răspuns:

Bagai windows, ai virusi