| Alexandru390 a întrebat:

Hey TPU!
Am o problemă cu laptopul. Nu înțeleg de ce, dar acum merge doar în priză. Nu mai merge pe baterie. Nu știu dacă bateriile sunt de vină... Pentru că windows le detectează și chiar îmi spune ce procentaj are. Dar dacă îl scot din priză se închide brusc. Nu știu care este cauza. Dacă știți vă rog să mă ajutați!

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca nu mai ai garantie la el, cel mai bine este sa il duci la orice service de PC/laptopuri din zona ta. Baietii de acolo o sa stie ce sa faca. Nu te pune sa schimbi tu bateria pentru ca poate nu este de la ea, ci este o problema interna, de conexiuni, fire sau traseele de la PCB. Cea mai buna varianta este un service happy

Bafta!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bateria e terminata. Cand era nou laptopul meu, ma tinea bateria si 6 ore. Acum abia jumatate de ora.

| Wr3nch a răspuns:

Ce model de laptop si de cand il ai.

| Alexandru390 explică (pentru Wr3nch):

Din 2018. Asus A541UV

| Wr3nch a răspuns (pentru Alexandru390):

Daca mai ai garantie pe el il poti trimite in service.

| zilog a răspuns:

Https://www.gpbatteries.ro/
astia iti schimba doar acumulatorii din interiorul acelui acumulator si gata merge mai bine de cat din fabrica pentru ca o sa iti puna acumulatori si de 3 ori mai calitativi.
ei au fabrica lor de acumulatori
asa ca au si cele mai mici preturi

| Alexandru390 explică (pentru zilog):

Trebuie să îl trimit la ei?

| Alexandru390 explică (pentru DoarBogdan):

Mulțumesc mult!

| zilog a răspuns (pentru Alexandru390):

Doar nu vin ei acasa la tine!
Poti sa te duci personal cu el in mana pe usa il lasi acolo il repara iti da facutra grantie certificat de calitate
certificat de conformitate
si gata merge de 4 ori mai mult timp de cat ar fi mers din fabrica

| DoarBogdan a răspuns (pentru Alexandru390):

Daca nu mai ai garantie la el, cel mai bine este sa il duci la orice service de PC/laptopuri din zona ta. Baietii de acolo o sa stie ce sa faca. Nu te pune sa schimbi tu bateria pentru ca poate nu este de la ea, ci este o problema interna, de conexiuni, fire sau traseele de la PCB. Cea mai buna varianta este un service happy

Bafta!

| laSoledad a răspuns:

E de la baterie. Trebuie schimbata. Sau sa-l tii in priza in continuare.

| Cristian84 a răspuns:

Sa dus bateria schimbo