| Sorin_Constantin_2000 a întrebat:

am observat ca daca introduc cablu de alimentare la laptopul meu am o performanta mai mare.
Ce imi recomandati, sa las batetia inautru in laptop sau sa o scot atunci cand bag cablu de alimentare?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Lasi bateria pana se incarca complet si apoi o poti scoate si sa n-o folosesti decat atunci cand n-ai priza la indemana si macar de 1-2 ori pe luna sa parcurgi un ciclu complet de descarcare-incarcare.

| K0sti a răspuns:

Pai de ce sa o scoti? Motiv?
Ia uite cata stiinta e in bateria aia, o fi degeaba?
http://www.epasystems.ro/wp-content/uploads/2013/12/acumulator.jpg