| EmanuelThN a întrebat:

am si eu o problema am un laptop compaq presaio CQ56 si il am din noiembrie si cand intru inntru-un joc exemplu gta iv mi se stinge dupa 10 min straight face cand ma uit pe youtube sau joc un joc pe facebook exemplu castal vil creste temperatura la 55-65 de grade si la 73-75 se stingestraight face ce sa fac fundita celui care ma ajuta si functioneaza

Răspuns Câştigător
| eucumine010 a răspuns:

Totusi curata-l cu cu pistolul de la un compresor.

17 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Ai probleme cu racirea. E setat in bios sa se stinga cand ajunge la 75+, e un sistem de protectie. Mai sufla si tu prafulul din el.

| EmanuelThN explică (pentru eucumine010):

In bios nu gasesc nimic despre procesor sau ceva despre grade straight face eu mai am un pc si la acela e... crying

| eucumine010 a răspuns (pentru EmanuelThN):

Pai nu schimba nimic in bios, doar ti-am explicat de ce se stinge fix la 75 grade. Curata-l de praf, nu iti mai raceste bine. Poate sa fie si pasta termica.

| EmanuelThN explică (pentru eucumine010):

L-am curatat de praf tot asa crying

| eucumine010 a răspuns (pentru EmanuelThN):

Du-te la o vulcanizare cu el sa iti sufle cu pistolul cu presiune. Daca nu merge nici atunci, nu iti mai functioneaza unul din coolere la parametri normali sau trebuie schimbata pasta termica.

| EmanuelThN explică (pentru eucumine010):

Pfff

| EmanuelThN explică (pentru eucumine010):

Dai add la adresa de mess: emanuelchircan si mai vb acolo

| eucumine010 a răspuns (pentru EmanuelThN):

Sorry nu dau add. Daca mai ai intrebari, spune aici. Incearca intai sa il sufli la o vulcanizare. E posibil sa fie si de la windows, dar slabe sanse. Daca nici dupa ce l-ai suflat la vulcanizare nu iti merge, sa deteriorat pasta termica si trebuie schimbata.

| EmanuelThN explică (pentru eucumine010):

Am cumparat pc-u in noiebrie asa repede sa se duca pasta?

| eucumine010 a răspuns (pentru EmanuelThN):

Poate ai tu ghinion, a fost aplicata prost etc.

| EmanuelThN explică (pentru eucumine010):

Sa bag ceva in el...

| eucumine010 a răspuns (pentru EmanuelThN):

Eu mi-am schimbat-o dupa 6 luni, tot asa a fost o problema din fabrica la mai multe unitati, a fost aplicata prost, a fost de proasta calitate. Bine eu l-am si folosit intens.

| EmanuelThN explică (pentru eucumine010):

Na in fine asa o sa moara

| EmanuelThN explică (pentru eucumine010):

Bine

| EmanuelThN explică (pentru eucumine010):

Mersi man esti cel mai tare :X:X

| eucumine010 a răspuns (pentru EmanuelThN):

Totusi curata-l cu cu pistolul de la un compresor.

| test1995 a răspuns:

Ai o masuta pentru Leptop? Vezi ca se supra incalzeste Procesorul... De cand ai leptopul? Astept raspuns!

| vzsorin a răspuns:

Sallut
Am avut si eu problema asta cu inchisu da se inchidea atunci nu peste 10 min
1.Incearca sa-l mai stergi de praf
2. Daca nu merge instaleaza Service Pack 3
3.Reinstaleaza windows
Sper ca ti-am fost de folos
Fundita!