| EuPiticMic76 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o tableta si nu stiu cum sa o aleg. Trebuie sa aiba camera in fata si in spate, loc de card, android, wi-fi. Astea sunt criteriile principale. Ma ajutati :3? P.S. Tableta sa nu depaseasca 500 RON (5 milioane), sa aiba intre 7 si 10 inch.

Răspuns Câştigător
| nutuxcristian a răspuns:

Buna! In aceeasi situatie ca a ta am fost si eu pus zilele astea, dar m-am adunat si am gandit cu tot creierul. Deci eu zic sa mergi pe marci romanesti daca iti doresti intr-adevar ceea ce ai mentionat tu mai sus. Iti voi lasa cateva link-uri, iar dupa aceea voi vorbi despre ele:
http://www.emag.ro/......E2PFNBBBM/ --doar ca nu are camera in spate, dar e foarte, foarte buna. Card pana la 32GB...e super bine, Wi-Fi din cate vezi, are, Androidul este 4.1 Jelly Bean deci este nou aparut iar camera din fata este acceptabila. In principiu raportul calitate/pret este ok +ca firma este si ASUS, si se respecta.

http://www.emag.ro/......DKDQXBBBM/ Incearc-o si pe asta. Despre Allview Viva Q7 am auzit numai cuvinte de lauda, pe langa avantajele pe care le oferta, firma de service este foarte ok. Functiile sunt foarte bune, iar bateria te tine pana la 4 ore +ca are si ceea ce iti doresti tu de la o tableta.

http://www.emag.ro/......DDX3JBBBM/ Asta chiar e o tableta minunata. Filmeaza Full HD, calitatea touch-ului este suficient de buna pentru o tableta de 300lei, e ok. Camera, Wi-Fi, Android 4.2, verisune noua + memorie RAM ok si card pana la 32GB. O poti folosi foarte bine si in vizulizarea filmelor, deoarece este HD (ceea ce e fff ok) si in gaming datorita procesorului puternic si memoriei ei.
Cam astea ar fi tablete pe care m-as axa eu. Succes si sarbatori fericite!

3 răspunsuri:
| NAdrian a răspuns:

Camera nu e chiar asa de importanta la o tableta zic eu.
Trebuie sa te uiti la procesor si daca vrei pentru jocuri la placa video.

| EuPiticMic76 explică (pentru NAdrian):

Mie imi trebuie camera deoarece merd foarte des in excursii si vreau sa fac poze. dar si sa ma joc. Mie tableta mi se pare a fi un mini-laptop.

| SorinLebron1981 a răspuns:

Uite aici o tableta bunicica http://bit.ly/19FFsTu