| VeroniMichy a întrebat:

Hi.
Am instalat ieri toate driverele de pe pc meu si acum pc meu tot isi ia blue screen, am incercat sa reinstalez win 10 curat si tot primesc.

8 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Fa niste teste pe RAM și stocare. Un blue screen este o eroare la citire de obicei. Dacă ai doua module RAM încearcă să bootezi doar cu unul și vezi ce se întâmplă, apoi cu celălalt.

| Frunzescu a răspuns:

Poate fi de la probleme cu PSU pana la nu merge bine procesorul/mb. Ce cod de eroare iti da pe bluescreen?

| VeroniMichy explică (pentru Frunzescu):

Cv win32kfull.sys

| NLS a răspuns (pentru VeroniMichy):

1) Scoate pe rand cate un modul de RAM, si incearca sa instalezi Windowsul asa.

2)
stickul e creat corect?
Ar trebui incercat sa instalezi pe alt PC-laptop Windowsul cu ajutorul lui.

Răspuns utilizator avertizat
| flixbuster a răspuns (pentru DracuIa):

"Blue screen nu are legatura cu RAM-ul."

Daca as avea cate 100 lei de fiecare data cand am vazut BSOD de la RAM... ah, stai, chiar am - ca eu le-am diagnosticat si reparat iar clientul a marcat banu'.winking

Răspuns utilizator avertizat
| NLS a răspuns (pentru DracuIa):

Exista 2 cazuri cand poate fi implicat RAM-ul:
Unul e cel cu codul prezentat de el,
Iar la celalalt apare "memory management".

E adevarat ca apar mult mai rar decat lipsa imaginii pe monitor (fenomen intalnit chiar si de mine mai frecvent),
insa daca n-ai avut inca sansa sa le intalnesti, n-a intrat timpul in sac.