| VeroniMichy a întrebat:

Hi,
Am un procesor quad core doar ca nu imi arată toate 4 coruri, am incercat sa le activez din msconfig doar că arata doar 2. Apoi am cautat pe net si cica trebuie sa dezactivez din bios o setare, doar ca nu o găsesc (placa de baza p5g41T-M lx )ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Brizbriz a răspuns:

Ce model e proc-ul?
oricum intra in bios si ia la rand pana gasesti ceva care are 2 si poate fi schimbat pe 4, chestia se poate numi cpu, cores, threads, etc.

| VeroniMichy explică (pentru Brizbriz):

Ms frate!
Am intrat in bios si era bifata 4, am bifat 2 si apoi iarăși 4 si a mers

| Brizbriz a răspuns (pentru VeroniMichy):

Da, bios-ul mai face din astea, nu e prima oara cand vad sau aud asa ceva
deh, c'est la vie
ma bucur ca ai rezolvatwinking

4 răspunsuri:
| Danny28 a răspuns:

Vezi să nu ai de fapt un procesor dual core, dar cu 4 thread-uri. Ce procesor ai?

| VeroniMichy explică (pentru Danny28):

Procesorul meu are sigur 4 coruri (q6600) si m-am uitat in bios la fiecare setare