| Stefan_Mihai_1995 a întrebat:

Http://www.emag.ro/......DWYPZBBBM/ Se merita sa-l cumperi? ce ziceti?

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Http://bit.ly/1CcuReS la 1600 e ok, dar 1800 nu merita. per total, reducerea nu e chiar atat de semnificativa parerea mea...

| DeyCj a răspuns:

Are plus că are rețea gigabit(o să meargă net pe cablu de 1Gb), dar are mai multe minusuri decât plusuri, cum ar fi procesorul ce este foarte slab. Poate avea laptop-ul4 gb ram și un GPU de 2 gb că procesorulva trage în jos tot sistemul, deoarece nu va fi capabil să proceseze în timp util toată informația primită de la hardware => componentele fi vor devenii latente, calculatorul se va bloca sau va sta în full load cu procesorul=>suprasolicitarea acestuia.Pe scurt laptop-ul este complet aiurea configurat.La așa ceva ar trebui un procesor quad core de 2 gz cel puțin, deci investiția în așa ceva nu merită, mai ales că e din categoria consumabile(îl folosești până nu mai poate și apoi îl arunci și iei altul ce este perforant în acel moment). Succes

| Jipa95 a răspuns:

Eu zic ca se merita. Dar nu te gandi sa-l achzitionezi pentru jocuri prea stralucite, nu este un laptop de gaming. Este arhi suficient pentru multimedia, mai rar si jocuri.

Bft!

| Mariusflo a răspuns:

Chiar se merita sa iei acest model http://bit.ly/YdvYMl pentru reducerea aia de 200 lei:

Configuratia face mai mult de 1900 lei

- procesor i3
- 4gb ram
- placa video ge force 820
- hdd 500 gb

| John1973 a răspuns:

Acest laptop merita cumparat http://bit.ly/1w8avm4

| Stefan_Mihai_1995 explică:

Atunci ce mi-ati recomanda pana in 1700 lei...gen sa poata sa duca si jocuri

| DeyCj a răspuns (pentru Stefan_Mihai_1995):

Pe scurt.Nici Unul.La banii ăștia poți uita de jocuri.Un laptop acceptabil de gaming pleacă de la 2500 ron în sus.Recomand să te orientezi spre brand-uri ca Acer, Asus, Dell și de te ține jebul Alleiware(un altfel de Dell).
Dacă te iei după unu și altu ce și-o luat o conservă consumabilă de 1500 ron și se joacă pe el de „scoate fum" atunci fii sigur că mai mult de un an juma' nu îl ține laptop-ul, deșii e construit să țină 3 ani, dar datorită exploatării neconforme...