| JustMe47 a întrebat:

Iconitele de pe Desktop nu stau aranjate. Adica, daca le aranjes si dau refresh sau restart sunt dezordonate... Ce sa fac?

8 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

Click dreapta-> Arrange icons by-> Name.

| M3ntosana a răspuns:

Click dreapta pe desktop - Arrnage icons by- debifezi auto arrnage(daca-i bifat) si gata. big grin In lista aia trebuie sa ai bifate doar 2 chestii " Align to grid " si urmatoarea. Sper ca te-am ajutat :*

| NoShit a răspuns:

Click dreapta - Arrange icons by...Name bla bla

| miamia1 a răspuns:

Dai click dreapta pe Desktop, te duci la Arrange si bifezi Auto Arrange. Ce windows ai? Spune-ne daca ti-ai rezolvat problemahappy.

| JustMe47 explică (pentru miamia1):

Am windows 7, si nu s-a rezolvat problema... eu vroiam sa le aranjez, gen programe in dreapta, jocuri in stanga.

| miamia1 a răspuns:

Aha... Pai de ce nu iti organizezi ce ai tu pe desktop? Jocuri intr-un folder, documente intr-altul, muzica in altul si tot asa (asta daca ai multe chestiithinking)... nu ar fi mai usor si mai la indemana?

| JustMe47 explică:

Vreu sa le aranjez cum vreau eu... Si, dupa ce le aranjez si dau refresh, revin la pozitia lor initiala

| Darla2007 a răspuns:

Click dreapta pe desktop - sort by, iar de acolo alegi criteriul dupa care vrei sa ti se aranjeze icoanele