| MadaMadalici a întrebat:

Ieri m-am jucat pe un laptop Acer l-am inchis iar dupa ce am vrut sa il redeschid imi arata pe ecran doar dungi orizontale verticale imagine neclara. windowsul nu mai apare ce ar putea avea? oare am nevoie de un specialist sau pot rezolva si singura problema?

2 răspunsuri:
| xBlueLiGhTx a răspuns:

Deci spui ca tu cand pornesti laptopul iti apar dungi orizolnate si vertica.Problema este k nu ai scris tu acolo sus daca iti apar dungile exact cand apesi pe buton sa il aprinzi.
Sti ca majoritatea laptopurilor au un logo cand pornesc, iti apare acel logo si dupa dungile sau apar din prima?
Deci daca apare logo si dupa dungile eu te-as sfatui sa faci o resetare de windows.
Daca apar dungile din prima ar trebui sa te duci la un specialist ca poate ai o problema cu display-ul.

| MadaMadalici explică (pentru xBlueLiGhTx):

Imi apare din prima cred ca e problema k displayul mersi