| Thepalmat a întrebat:

Imi recomandati sa schimb pasta termo conductoare la placa video? O am de un an.
Inlocuire cu un artic silver 5. 3.2 g tubul.
Ma gandesc ca acea standard s-a uscat si artic silver e mai buna.

4 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Creste temperatura de vrei s-o schimbi? daca e rece nu-i nevoie

| Thepalmat explică (pentru FatUglyVirgin):

Model : amd radeon r9 200 series varianta cu 2 culare. Creste temperatura cand ma joc. Ex. Ets2. Csgo. Fs15. cu procesorul nu am treaba.

| tacitacitaci a răspuns (pentru Thepalmat):

E normal sa creasca temperatura cand te joci. Procesorul placii video e mai solicitat, deci se incalzeste.

| Thepalmat explică (pentru tacitacitaci):

Daca o schimb se intampla ceva?