| Mihaela_Cornelia_ a întrebat:

In dimineata asta am deschis leptopul si se face mi se instaleaza windows 10... Nu vreau asta. Eu aveam 7 pe leptop. Leptopul meu are ceva ani si ma tem ca nu face fata la windows 10...de ce se face update daca nu am dat nici un ok...?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Pentru ca mai nou cei de la Microsoft au facut ca windows 10 sa se autoprogrameze pentru update, asta daca nu-l opresti tu din timp iar tie ti-a scapat detaliul acesta.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu-i prea tarziu intra in Control Panel/Windows Update/Change Settings si dai: Never check for updates (not recommanded). Trebuia facut asa de la instalare.

| darrio2007 a răspuns:

Upgrade-ul la windows 10 nu se face singur.Ai facut tu ceva.