| KnightOfNight a întrebat:

In urmă cu o lună mi-a fost furat un ID Yahoo.Am incercat să-l recuperez cu intrebările secrete, findcă adresa de email alternativă n-o mai știam. Bineințeles, hoțul mi-a schimbat intrebările secrete, dar când am dat pe "This is not my question" nu apărea intrebarea mea sad ci altceva nici măcar nu era intrebare-asdasd). Deci aș putea să mai recuperez contul cumva? Mulțumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Bună
Și eu am pățit la fel, dar nu ți le-a furat cineva, ci un virus, care schimbă parolele și în cazul tău, întrebările secrete. Trebuie să le scrii celor de la yahoo. Aceasta este pagina directă http://help.yahoo.com/......al-01.html trebuie să le scrii tot corect ce cere acolo, la întrebările secrete pui întrebarea și răspunsul pe cale le știai înainte de a le schimba virusul, iar la căsuța cu informații, scrii ce s-a întâmplat detaliat ( adică cum s-au schimbat întrebările, de cât timp, etc.) trebuie să scrii în engleză, iar la căsuța cu email address contact îți faci un nou id și îl pui ca adresă de contact, iar pe acel id o sa îți spună ce să faci ca să îți reiei vechiul id (în cam 3 zile o să primești răspuns de la ei, acolo scrie 48 de ore, dar na – dar de preferat e sa te uiți în fiecare zi, că nu se știe niciodată), iar acel id nou, o sa fie automat emaiul tău alternativ. Iar pe viitor te scrii totul cum trebuie, email alternativ, nr de tel, data nașterii corectă, întrebările secrete modifică-le, și scrie-le pe un caiet și să le știi doar tu, eu m-am lecuit, am pățit-o de 2 ori, si acum am 2 emailuri alternative, și totul ca la carte. Sper că te-am putut ajuta.