| anonim_4396 a întrebat:

J3 2016 vs ZE550KL,nu va luati dupa pret.
Dau funda, daca argumentati raspunsul indeajuns.
Va rog.

Răspuns Câştigător
| Superior a răspuns:

(J3) Io, ma numesc J3, fabricat 2016
Toata tara sa ma stie drept veteran
Chiar daca toti fac usor rost de mine cu banii de pe santier
Ofer performanta premium,de top, ca din fan

(ZE) Tu ca tu, dar eu fac parte din gama ZenFone
Bijuterie, scoasa din mainile Asus
Asamblat cu atentie, performante sporite
Trag bine pe spinare decat tine mai presus

(J5) Haha, cum te chema? ZE550KL?
In orice caz, macar nu am numele de cod al rachetelor nucleare
Ce-i drept in mine bate, cu ardoare, un Quad de 1.5
Spre deosebire de pisalogul tau, 1.2!

(ZE) Sa stii ca nu impresionezi pe nimeni cu 0.3 in +
La fel pot zice si eu de ai mei 2GB vs 1.5 ai tai!
Niciodata nu poti zice ca ma iei tu pe sus,
Eu macar raman solid, tu peste 2 ani devii istorie!

in timp ce astia doi se certau... tatii lor incercau sa-i convinga ca nu se mai certe in rime de doi bani...
(J5) - Astia iar au luat-o razna!
(ZE3) - Lasa ca le trece lor...o sa-si dea semea ca fiecare e bun in felul lui.
(J5) - Sper sa fie ca tine!
(ZE3) - Ca mine ar trebui sa fie, cred.
---62 ore mai tarziu---
(J5) - Ok, cred ca trebuie sa-l punem pe S8+ sa-i potoleasca!
(ZE3) - Cum zici tu "ma frend"
scena trece la cearta celor doi, cand apare S8+
(S8+) ALOOOOOOOO, CE NAIBA FACETI NENOROCITILOR?
(ZE)...
(J3)...
(S8+) NU va mai certati care e mai bun,AMANDOUA SUNTETI INUTILE,EU SUNT CEL BUN,VOI DOI SUNTETI CACATURI, daca va mai aud, VA DESFIINTEZ CA MODELE PE PIATA IMEDIAT!

acum ne intoarcem cand vorbesc eu :
Salut meoew, stiu ca-s beat la ora asta, dar uite faza :
J3 vs ZenFone 2 ZE550KL
Ecran : Amoled VS Ips
RAM : 1.5 vs 2GB
Camera : 8mp vs 13mp
Procesor : 1. 5ghz vs 1. 2ghz

Concluzie : Ambele sunt doua telefoane bune, acum depinde de buget, cum zicea J5, el poate fi obtinut cu banii de pe santier, ca e 600 lei, dar Zenfone de cam 800-900 lei, putin mai greu de obtinut. Si ca final al scurtei povesti, s-a ajuns la concluzia ca ZE2 e mai bun decat J5, totusi ZE2 costa mai mult, altfel ambele telefoane s-au inteles, J5 este menit pentru a face fericit pe cei cu mai putini bani, ZE2 pe cei cu putin mai mult bani.

| anonim_4396 explică (pentru Superior):

ZE2 e reducere la 650 lei laughing)) Mersi, prima data am crezut ca va fi nu cel mai bun raspuns, mai citesc si incep sa rad ca un nebun. Mersuui,.

2 răspunsuri:
| MaTeOGG a răspuns:

Ia-ti un Iphone.
Argumente:
EX! Cineva a facut un test iar Iphone 6+ (2015 ) a intrecut S8 ( vechi de aprox o luna ).
Alt argument ar fi ca este un Iphone, adica, mai ai nevoie de ceva? E Iphone