| Rockat a întrebat:

La procesoare ce alegeti in general AMD sau INTEL, justificati.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Din punct de vedere al pretului, AMD, dar daca ma uit la performante, INTEL.

| Rockat explică (pentru neutrino):

Ok, dar din cate am auzit, pe partea de gameing Intel sunt cam praf.

| RadikalGamer a răspuns:

Nu spun că Intel e sfânt, dar e cam cel mai bun. Procesoarele Intel le întâlnești mai peste tot. Sunt destul de ieftine pentru performanțele lor.
Asta dacă te gândești la preț.
Dacă te referi la putere, AMD e clar mai bun, dar își dau duhul repede deoarece se încălzesc mult.

Și ar mai fi un criteriu, după plăcile video. Aici clar AMD câștigă. Intel face în mare parte plăci integrate.

În concluzie, AMD ia premiul cel mare happy

| SilentDark a răspuns:

Acum depinde de procesor si la ce il folosesti... Eu folosesc AMD si merge foarte bine... Din cate am auzit cica Intel ar avea performante mai bune avand i7 cu 6 nuclee (procesorul nou aparut), insa daca ai foarte multi bani si nu ai ce face cu ei (ma refer la zeci de milioane) a scos AMD o noua serie de procesoare FX cu 8 nuclee si 4.0 GHz care se cam bate cu i7 de la Intel.

| Danescu_Alin-Gabriel_1979 a răspuns:

Intel, datorita performantelor.

| uuuu1 a răspuns:

Intel deoarece fabrica procesoare ma bune ca amd
daca vrei sa iti cumperi un procesor cumparati Intel dual cere sau quad core